Lokalizacja nieruchomości

Lokalizacja nieruchomości

Architektura osiedla Crocus Hill

Prosta, szlachetna architektura osiedla Crocus Hill wpisuje się w dynamicznie zmieniające się ostatnio otoczenie Jasnych Błoni. To zawsze była spokojna, klimatyczna okolica, w której perły przedwojennej architektury łączyły się z pełnymi rozmachu realizacjami z czasów powojennych, jak dawny Wojewódzki Dom Sportu. Sam park Jasne Błonia powstał w 1927 roku jako część szczecińskiej Złotej Osi, która pozwala przejść parkami i terenami zielonymi od Placu Lotników aż do Lasu Arkońskiego. Dziś do tych śmiałych, historycznych założeń dołączają nowe budynki mieszkalne jak Crocus Hill, projektowane z uwzględnieniem unikalnego charakteru otoczenia.

Potencjał inwestycyjny

W Szczecinie jest wciąż niewiele mieszkań typu premium w nowym budownictwie. W związku z tym zapotrzebowanie na takie lokale jest olbrzymie, szczególnie w cichej, centralnie położonej okolicy. Coraz więcej mieszkańców Szczecina marzy o tym, by przenieść się z dzielnic peryferyjnych do samego serca miasta. Również korzystne położenie Szczecina na mapie Europy sprawia, że jest to perspektywiczna inwestycja. 

Ponadczasowe wykończenie i spokojna okolica, w której grunty zawsze będą na wagę złota – to sprawia, że potencjał inwestycyjny tych mieszkań jest wysoki w długiej perspektywie czasowej.

W najbliższym sąsiedztwie

Ostatnie lata to rewitalizacje słynnych willi, budowa nowych inwestycji biurowych czy obiektów użyteczności publicznej, jak Szczecin Floating Arena. Wraz z rewitalizacją śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego ma powstać w pobliżu „zielony salon Szczecina”. Uwaga inwestorów jeszcze mocniej skupi się wówczas na tej części miasta, w której już dziś szybko przybywa dobrych kawiarni czy restauracji.Mapa z lokalizacja osiedla Crocus Hill